Podnośniki masztowe

Wynajem podnośników masztowych

Oferujemy wynajem wysokiej klasy podnośników masztowych. Posiadamy wyłącznie sprzęt najlepszych marek, który cechuje się wysoką niezawodnością oraz funkcjonalnością. Doskonałe parametry sprawiają, że zwyżkę można szybko i bezproblemowo dopasować do własnych potrzeb. Posiadamy szeroki wybór urządzeń, a więc każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Gwarantujemy korzystne stawki, a także dogodne warunki współpracy. Proponujemy zarówno wynajem krótkoterminowy, jak i długoterminowy.

 

Czym są podnośniki masztowe?

Podnośniki masztowe to lekkie, a zarazem uniwersalne zwyżki. Dzięki nim możliwe jest zrealizowanie wielu prac na wysokości. Plusem opisywanych urządzeń są z pewnością kompaktowe rozmiary. Nie są one zbyt duże, dzięki czemu sprawdzają się nawet w miejscach, gdzie nie dysponujemy zbyt dużą ilością przestrzeni. Oczywiście zwyżki różnią się między sobą takimi parametrami, jak m.in. rozmiar, wymiary kosza, udźwig, wysokość robocza, waga, napęd.

Zwyżki masztowe są niezastąpione wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości bezpośredniego podjechania do miejsca pracy. Optymalna waga sprawia, że często wykorzystuje się w miejscach, gdzie wysokie obciążenie nie jest wskazane (np. ze względu na limity obciążeniowe konstrukcji).

Warto wspomnieć, że niektóre podesty ruchome pozwalają na obrót masztu o 360º. Jest to dodatkowa ochrona w przypadku nierówności powierzchni. Zwiększa to również zasięg roboczy urządzenia. Wysięg boczny również usprawnia realizację czynności roboczych na wysokości. Na uwagę zasługują także niebrudzące koła, które nie pozostawiają na powierzchni nieestetycznych śladów. Bez obaw zwyżki mogą być wykorzystywane wewnątrz budynków.

Podnośniki z napędem elektrycznym są bezpieczne dla otoczenia, gdyż nie emitują szkodliwych spalin. Ponadto zapewniają one dłuższy cykl pracy, co sprawdzi się w szczególności podczas długotrwałych prac.

Zastosowanie podnośników masztowych

Masztowe podesty ruchome wykorzystywane są głównie podczas prac na średniej wysokości. Najlepiej sprawdzają się podczas wykonywania prac wewnątrz budynków np. halach produkcyjnych, przemysłowych, magazynach. Większość urządzeń może być stosowanych również na zewnątrz, jednak nie każdy podnośnik masztowy jest przystosowany do dużych nierówności terenu, wzniesień, czy też pozostałych przeszkód. Podłoże musi być utwardzone.

Podnośniki masztowe najczęściej stosowane są podczas:

  • prac konserwacyjnych na wysokości,
  • napraw oświetlenia,
  • mycia okien w kilkupiętrowych budynkach,
  • układania towarów na magazynie,
  • montażu banerów reklamowych,
  • malowania elewacji.

Ilość zastosowań jest o wiele większa. Warto podkreślić, że urządzenia są stosowane nie tylko przez przedsiębiorstwa w branży produkcyjnej i przemysłowej, ale również supermarkety, czy też firmy marketingowe. Jest to również oferta dla osób prywatnych.

Rodzaje podnośników masztowych

Podnośniki masztowe można podzielić na kilka rodzajów. Wybór zależy w dużej mierze od tego, jakie prace będą wykonywane. Ze względu na sposób przemieszczania się można wyróżnić:

  • Podnośniki masztowe samojezdne, które najlepiej sprawdzają się na gładkich powierzchniach. Są one rekomendowane głównie do realizacji prac wewnątrz budynków.
  • Podnośniki masztowe na przyczepach, które zwykle wykorzystywane są w ciężkich warunkach otoczenia. Jest to platforma, którą montuje się na przyczepie, dzięki czemu wszelkie nierówności terenu nie mają znaczenia.

Podnośniki masztowe wynajem oferowany przez nasze przedsiębiorstwo, to oferta, która usatysfakcjonuje nawet najbardziej wymagających. Posiadamy rozmaite modele zwyżek – z przyjemnością pomożemy w doborze sprzętu o odpowiednich parametrach.

Nasza flota podnośników masztowych:

JLG 1230 ES

Wysokość podnoszenia(m): 3,66
Wysokość robocza(m): 5,66
Udźwig(kg): 230
Masa(kg): 790
Wymiary platformy(m): 1,26 x 0,69
Max. wymiary platformy(m)(dł. x szer.): –
Wymiary transportowe(m)(dł. x szer. x wys.): 1,36 x 0,76 x 1,66
Niebrudzące koła: TAK

GENIE GS 1532

Wysokość robocza(m): 6.57
Wysokość podnoszenia(m): 4.57
Udźwig(kg): 272
Masa(kg): 1269
Wymiary platformy(m): 1.63 x 0.74
Max. Wymiary platformy (m) (dł. x szer.): 2.54 x 0.74
Wymiary transportowe(m) (dł. x szer. x wys.): 1.83 x 81.3 x 2.03
Niebrudzące koła: TAK

HAULOTTE STAR 10

Wysokość podnoszenia: 8
Wysokość robocza(m): 10
Maksymalny zasięg boczny: 3m
Udźwig(kg): 200
Masa(kg): 2765
Wymiary platformy(m): 0.78 x 0,98
Wymiary transportowe(m)(dł. x szer.): 2.62 x 1
Niebrudzące koła: TAK

JLG TOUCAN 10E

Wysokość robocza(m): 10.10
Wysokość podnoszenia(m): 8.10
Udźwig(kg): 200
Masa(kg): 2980
Wysięg boczny(m): 3.38
Wymiary platformy(m): 0.70 x 0.90
Wymiary transportowe(m) (dł. x szer. x wys.): 2.82 x 0.99 x1.99