Podnośniki przegubowe elektryczne

Jak działają podnośniki przegubowe elektryczne?

Koszowe podnośniki przegubowe elektryczne to urządzenia, bez których nie może funkcjonować żaden współczesny plac budowy, ale też hala wystawiennicza, magazyn, centrum handlowe, czy centrum dystrybucyjne. Służą wykonywaniu prac na wysokościach w bezpieczny sposób, a ze względu na to, że napędzane są silnikiem elektrycznym mogą być z powodzeniem stosowane wewnątrz pomieszczeń każdej wielkości, takich jak hale, zakłady przemysłowe, czy magazyny.

 

Czym jest podnośnik przegubowy elektryczny?

Podnośniki przegubowe elektryczne to rodzaj podnośnika przegubowego, których jednostka napędowa zasilana jest elektrycznie. Elektryczny napęd jest całkowicie bezpieczny dla środowiska, nie generuje spalin, a także charakteryzuje się dość cichą pracą. Urządzenia tego rodzaju muszą być przed rozpoczęciem pracy naładowane, a możliwy czas pracy zależy od pojemności akumulatorów w jakie są zaopatrzone. Ze względu na to, że moc tego rodzaju podnośników ograniczona jest wydajnością silnika elektrycznego, do pracy potrzebują zazwyczaj utwardzonego podłoża.

Podesty ruchome zasilane elektrycznie cechują się bardzo często niewielkimi rozmiarami, dzięki którym mogą być używane wewnątrz budynków. Ich zasięg w pionie nie przekracza zazwyczaj dwudziestu metrów, a zasięg boczny kilkunastu. Podest koszowy, który znajduje się na końcu ramienia podnośnika z reguły zapewnia miejsce do bezpiecznej pracy dla jednej, lub dwóch osób.

Do czego używa się elektrycznych przegubowych?

Ze względu na swoje właściwości podnośniki przegubowe zasilane elektrycznie wykorzystywane są w specyficznych warunkach. Przede wszystkim potrzebują utwardzonego podłoża. Wynika to z faktu, że silniki elektryczne, w które są zaopatrzone dysponują zazwyczaj mniejszą mocą niż silniki spalinowe. Tego rodzaju podnośniki nie wytwarzają spalin, a także charakteryzują się bardzo cichą pracą, dlatego mogą być z powodzeniem stosowane wewnątrz pomieszczeń. Niewielkie rozmiary tych podnośników sprawiają, że są one bardzo często wykorzystywane w przestrzeniach o ograniczonej przestrzeni do manewrowania, jak centra handlowe, dystrybucyjne i różnego rodzaju magazyny.

Urządzenia tego rodzaju wykorzystuje się szeroko do różnego rodzaju prac budowlanych, remontowych i montażowych we wnętrzach. Wykorzystuje się je powszechnie jako bezpieczny podnośnik do prac konserwatorskich w zakładach przemysłowych. Elektryczne podnośniki przegubowe z powodzeniem mogą zastępować tradycyjne rusztowania i inne techniki zabezpieczające, które stosowane są przy pracach remontowo-konserwatorskich we wnętrzach. Tego rodzaju urządzenia stanowią nieocenioną pomoc w halach targowych i wystawienniczych, gdzie używane są do bezpiecznego montażu materiałów reklamowych, czy instalacji związanych z organizowanymi wydarzeniami.

Wynajem podnośników przegubowych elektrycznych

Nasza firma zajmuje się wynajmem elektrycznych podnośników przegubowych najwyższej jakości. Nasze urządzenia posiadają niezbędne atesty i certyfikaty, a ich sprawność techniczna jest regularnie kontrolowana przez wykwalifikowanych serwisantów. Klienci mogą liczyć na komplementarne wsparcie techniczne w zakresie obsługi urządzeń, a także dojazd na miejsce i indywidualną wycenę zlecenia. Dla wszystkich firm, lub instytucji publicznych, które w toku swoich działań korzystają z takich urządzeń jak elektryczne podnośniki przegubowe wynajem wysokiej jakości sprzętu może się okazać optymalnym rozwiązaniem. Wynajem podnośników w naszej firmie to profesjonalna obsługa i orientacja na potrzeby klienta.

Podnośniki przegubowe elektryczne

JLG E300 AJP

Wysokość robocza(m): 10.97
Wysokość podnoszenia(m): 8.97
Udźwig(kg): 230
Masa(kg): 7100
Wymiary platformy(m): 0.76 x 1.22
Wymiary transportowe(m) (dł. x szer. x wys.): 5.74 x 1.22 x 2.01
Wysięg boczny(m): 6.12
Niebrudzące koła: TAK

GENIE Z-40/23N

Wysokość robocza(m): 14.32
Wysokość podnoszenia(m): 12.32
Udźwig(kg): 227
Masa(kg): 6908
Wymiary platformy(m): 0.76 x 1.42
Wymiary transportowe(m) (dł. x szer. x wys.): 6.53 x 1.50 x 1.98
Wysięg boczny(m): 6.91
Niebrudzące koła: TAK

JLG E450 AJP

Wysokość robocza(m): 15.72
Wysokość podnoszenia(m): 7.89
Udźwig(kg): 230
Masa(kg): 6670
Wymiary platformy(m): 0.76 x 1.52
Wymiary transportowe(m) (dł. x szer. x wys.): 6.45 x 1.52 x 2.01
Wysięg boczny(m): 7.24
Niebrudzące koła: TAK

HAULOTTE HA 12IP

Wysokość robocza(m): 12.00
Wysokość podnoszenia(m): 10.00
Udźwig(kg): 230
Masa(kg): 5900
Wymiary platformy(m): 1.20 x 0.80
Wymiary transportowe(m) (dł. x szer. x wys.): 5.45 x 1.35 x 2.00
Wysięg boczny(m): 6.63
Niebrudzące koła: TAK

HAULOTTE HA 15IP

Wysokość robocza(m): 15.00
Wysokość podnoszenia(m): 13.00
Udźwig(kg): 230
Masa(m): 7300
Wymiary platformy(m): 0.80 x 1.20
Wymiary transportowe(m) (dł. x szer. x wys.): 6.60 x 1.50 x 2.10
Wysięg boczny(m): 8.45
Niebrudzące koła: TAK