Podnośniki przegubowe spalinowe

Podnośniki przegubowe spalinowe – objaśnienie oraz zasady działania

Koszowe podnośniki przegubowe spalinowe to ciężki sprzęt wykorzystywany przede wszystkim na budowach, gdzie z powodzeniem zastępuje różnego rodzaju techniki bezpiecznej pracy na wysokości. Tego rodzaju podnośniki znajdują jednak również zastosowanie w wielu innych dziedzinach. Wykorzystywane są w pracach remontowych, wycince drzew – zwłaszcza w przestrzeniach miejskich, a nawet w sadownictwie.

 

Czym jest podnośnik przegubowy spalinowy?

Podnośniki przegubowe spalinowe jest to rodzaj podnośników przegubowych, których jednostka napędowa zasilana jest silnikiem spalinowym. W związku z tym podnośniki tego rodzaju ograniczone są wyłącznie mocą silnika, co czyni z nich bardzo uniwersalne maszyny. Podnośniki tego rodzaju występują w wersji z napędem na dwa, oraz na cztery koła. W zależności od rodzaju podnośnika, mocy silnika, oraz rodzaju napędu, poruszają się one po utwardzonym podłożu lub po dowolnym, nieutwardzonym gruncie. Podnośniki o dużej mocy mogą być używane również na podłożu niestabilnym, o lekkim nachyleniu.

Wielkość podnośników spalinowych jest bardzo różna i zależy od mocy, napędu i zasięgu ramienia. Zasięg ramienia tego rodzaju podnośników może maksymalnie osiągać nawet pięćdziesiąt metrów w pionie, a zasięg w poziomie może przekroczyć dwadzieścia metrów. Na końcu przegubowego ramienia maszyny umieszczony jest najczęściej kosz, który służy jako stanowisko robocze dla operatora i pracowników wykonujących zadania na wysokości. Wielkość kosza, jak i maksymalna ilość osób, które mogą się w nim znajdować zależy od wielkości urządzenia. Zazwyczaj kosze przeznaczone są dla od dwóch, do kilku osób. W celu zwiększenia stabilności, zwłaszcza w przypadku podnośników o bardzo dużym zasięgu stosuje się ruchome podpory.

Do czego używa się spalinowych podnośników przegubowych?

Podnośniki przegubowe są wykorzystywane w bardzo różnorodnych celach. Znajdują zastosowania na budowach, w pracach konstrukcyjnych, ale przede wszystkim wykończeniowych. Z powodzeniem zastępują tradycyjne rusztowania, umożliwiając znajdującym się w koszu pracownikom łatwy dostęp do każdego punktu elewacji. Podnośniki tego rodzaju są również bardzo często wykorzystywane przy pracach remontowych i konserwatorskich budynków. Stanowią alternatywę dla tradycyjnych prac wysokościowych podczas malowania i konserwacji elewacji.

Podesty ruchome napędzane silnikiem elektrycznym znajdują również zastosowanie w pracach związanych z wycinką drzew w przestrzeni miejskiej i na działkach budowlanych. Zastosowanie podnośnika pozwala pracownikowi dokonującemu wycinki na przeprowadzenie jej w sposób bezpieczny i nie zagrażający otaczającym budynkom i elementom infrastruktury. Podnośniki spalinowe wykorzystywane są szeroko również w sadownictwie, gdzie używa się ich jako pomocy w pracach związanych z pielęgnacją drzew owocowych.

Wynajem podnośników przegubowych spalinowych

Nasza firma zajmuje się profesjonalnym wynajmem spalinowych podnośników przegubowych. Maszyny przez nas oferowane są najwyższej jakości, oraz posiadają wszelkie, niezbędne do prowadzenia przy ich pomocy prac wysokościowych atesty i certyfikaty. Dla firm, albo osób prywatnych, które decydują się na wynajem, w związku z przeprowadzanymi pracami takich urządzeń jak elektryczne podnośniki przegubowe wynajem sprzętu okazuje się z reguły rozwiązaniem najbardziej optymalnym, ze względu na koszta i organizację pracy. Nasi klienci, dzięki współpracy z nami zyskują profesjonalne wsparcie techniczne, obejmujące również wycenę. Nasi technicy i serwisanci na bieżąco dbają o sprawność techniczną maszyn. Naszą firmę charakteryzuje wysoka jakość obsługi, orientacja na klienta i jego potrzeby, oraz profesjonalizm.

Podnośniki przegubowe spalinowe

JLG 450AJ

Wysokość robocza(m): 15.72
Wysokość podnoszenia(m): 13.72
Udźwig(kg): 230
Masa(kg): 6250
Wymiary platformy(m): 0.76 x 1.83
Wymiary transportowe(m) (dł. x szer. x wys.): 6.71 x 2.34 x 2.29
Wysięg boczny(m): 7.47
Terenowe koła: TAK

JLG 510AJ

Wysokość robocza(m): 17.81
Wysokość podnoszenia(m): 15.81
Udźwig(kg): 230
Masa(kg): 7650
Wymiary platformy(m): 0.76 x 1.83
Wymiary transportowe(m) (dł. x szer. x wys.): 7.68 x 2.34 x 2.29
Wysięg boczny(m): 9.48
Terenowe koła: TAK

GENIE Z-34/22N

Wysokość robocza(m): 12.52
Wysokość podnoszenia(m): 10.52
Udźwig(kg): 227
Masa(kg): 5171
Wymiary platformy(m): 0.76 x 1.42
Wymiary transportowe(m) (dł. szer. wys.): 5.72 x 1.47 x 2.00
Wysięg boczny(m): 6.78
Niebrudzące koła: TAK

GENIE Z-51/30JRT

Wysokość robocza(m): 17.62
Wysokość podnoszenia(m): 15.62
Udźwig(kg): 227
Masa(kg): 7212
Wymiary platformy(m): 0.76 x 1.83
Wymiary transportowe(m) (dł. x szer. x wys.): 7.50 x 2.29 x 2.16
Wysięg boczny(m): 9.25
Terenowe koła: TAK